Domov / Home Poradňa / About SBT Zákony vs. SBT

ANTI BSL SLOVAKIA
http://jedenmeter.sk

HROMADNÁ PRIPOMIENKA OBČIANSKEJ INICIATÍVY JEDEN METER SK.
Postup pri podporení HP – podporovať HP môžu len občania SR nad 18 rokov ‼‼

1. načítať link: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=272011

2. zaregistrovať sa naľavo hore (stačí pod nickom + heslo!

3. otvoriť si prihlasovací email, ktorý Vám príde do uvedenej emailovej schránky (ak by nechodil, treba hľadať v spamoch alebo junk emailoch)

4. prihlásiť sa pod nickom a heslom

5. vyplniť svoje identifikačné údaje naľavo – záložka UPRAVIŤ PROFIL (prosím pravdivo a kompletne)

6. otvoriť si link na HP v novom okne

7. stlačiť tlačidlo PODPORIŤ

Pokiaľ sa do 10.10.2012 nazbiera minimálne 501 hlasov, bude musieť byť návrh zákona verejne prejdenaný ‼!
Ďakujeme v mene občianskej iniciatívy Jeden Meter SK a v mene nás všetkých, ktorí nesúhlasia s Návrhom zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov v znení zákona č. 102/2010 Z. z. z dieľne Ministerstva pôdohospodárstva a rovoja vidieka.

 


ROK 2012 A MÁME TO TU ZNOVA !!!

POLITICKÁ OBJEDNÁVKA NOVELIZÁCIE ZÁKONA NA SELEKTOVANIE PLEMIEN A ICH NÁSLEDNÚ LIKVIDÁCIU NA SLOVENSKU !!!!
PRETO VÁS PROSÍM NEBUDTE ĽAHOSTAJNÍ A ZAPOJTE SA AJ VY A VAŠI ZNÁMI K BOJKOTU PROTI TOMUTO NEDOMYSLENÉMU A DISKRIMINAČNÉMU ZÁKONU Z DIELNE p. JAHNÁTKA.

POSTUP : ako získať najmä čas, kým prejde návrh novely o držaní psov do parlamentu je pripomienkovať on-line návrh novely.
Je potrebné do 10/10/2012 získať 500 pripomienok od fyzických osôb + ideálne aj pripomienky od mimovládnych organzácií priamo na stránke.

Pokiaľ sa nazbiera dostatok pripomienok, musí sa/mala by sa, otvoriť diskusia s verejnosťou.
Pridávam foto s manuálom, ako pripomienkovať (kľudne zdieľajte).


1. Načítať web stránku:
https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=5495&langEID=1

2. zaregistrovať sa naľavo hore (nemusí byť uvedené celé meno)

3. otvoriť si prihlasovací email, ktorý Vám príde do uvedenej poštovej schránky (ak by nechodil, treba hľadať v spamoch alebo junk emailoch)

4. prihlásiť sa pod svojim nickom a heslom

5. vid foto treba zrolovať okno nižšie a zadať PRIPOMIENKOVAT MATERIAL

6. napísať pripomienku (ideálne bez vulgarizmov, štylisticky správnu a vystihujúcu nezmyselnosť zákona)

LINK NA OBOZNÁMENIE SA S NOVELOU :

https://lt.justice.gov.sk/Attachment/vlastnymat.rtf?instEID=-1&attEID=48535&docEID=269610&matEID=5495&langEID=1&tStamp=20120920080951360

Diskusiu a všetko ostatné nájdete aj na Facebooku pod názvom ANTI BSL SLOVAKIA ,
alebo na klubovej stránke založenej aj na Facebooku

SKCHTaF - SK klub teriérov a foxteriérovROK 2009/2010

SBT's against Breed Discrimination

Petícia na zamietnutie Návrhu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Tomáša Galbavého na vydanie zákona, ktorým sa mení zákon č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ďakujeme za pomoc a podporu.

I keď bol tento návrh 01.02.2010 stiahnutý ,  treba sa mať na pozori i naďalej ... hlavne pred voľbami.
**************************************************

Vyjadrenie nášho klubu k zmenám horeuvedeného zákona o psoch.

 

Vážení priaznivci našich štvornohých miláčikov!

Iste ste sa stretli s pojmom „ nebezpečný pes “, hlavne z médií. Toľko spomínané nebezpečné psy, bojové plemená, pred ktorými sa nás snažia naši zákonodarci ochrániť. Je všeobecne známe, že zákon ktorý má danú problematiku riešiť, nie je transparentný a na dotknuté plemená pôsobí 100% likvidačne. Kto kúpi v dnešnej dobe psa, aj keď je jedinečný, keď už vopred naši zákonodarcovia uvalia na psa pokutu? Ja som si vybral toto plemeno ako telesne postihnutý po dlhoročnom navštevovaní výstav, chovateľov a pozorovaní druhov plemien. V mojej zdravotnej situácii je pre mňa toto plemeno fyzickou a psychickou terapiou. Stafordšírsky bulteriér si vytvára s ľudmi krásny vzťah. Podľa čoho zaradili navrhovatelia zákona môjho psa ako „nebezpečné plemeno“? Nie je mi známe napadnutie a poškodenie zdravia človeka stafordšírskym bulteriérom, človeka bezmedzne miluje. V tzv. časoch demokracie príde jeden neuvážený, nedomyslený zákon, ktorý zničí moje dlhoročné úsilie. Ako chovateľ som proti tomu, aby sa zaraďovalo toto plemeno na listinu „nebezpečných psov“ a tým aj selektovanie a vyhladzovanie plemien. V dnešnej dobe, keď sa bojuje za záchranu ohrozených druhov zvierat ( aj dravých a nebezpečných ) je toto rozhodnutie nezmyselné a nedemokratické. Pes nie je človek a v konečnom dôsledku nesie za všetko zodpovednosť sám človek. V dnešných časoch vysokej kriminality a násilností rieši vláda peňažnou pokutou psa, preto budem žiadať ako chovateľ návrh iného riešenia zákona. Ak niekto zaraďuje bojové plemeno ako zbraň v rukách človeka, treba tiež štatisticky posúdiť aj útoky strelnými, bodnými, sečnými... zbraňami v rukách človeka. Nakoniec z toho vyjde pes ako medializovaná senzácia.

Slavomír Ružička ´ Jayos ´

 

Klik ... Video - PODVEDENÝ PSY  STOP DISKRIMINÁCII SBT !